Podróże Zdrowie

Plaster dla dzieci na chorobę lokomocyjną

Najczęściej na chorobę lokomocyjną cierpią dzieci między 2 a 12 rokiem życia. Dlatego wszyscy rodzice, którzy ze swoimi dziećmi będą podróżować autem na któreś z najbliższych świąt, powinni zaopatrzyć się w plastry akupresurowe przeciwdziałające tej chorobie.

Najwięcej podróżujemy samochodem podczas wakacji i świąt, co prawda sezon urlopowy już za nami, ale niebawem polskie rodziny wyruszą na Wszystkich Świętych, 11 listopada i Boże Narodzenie. Warto zaznaczyć, że 11 listopada przypada w tym roku we wtorek, czyli biorąc dzień wolnego mamy 4-dniowy długi weekend.

Dzieciom od 3go roku życia, które cierpią na chorobę lokomocyjną powinniśmy przed podróżą autem nakleić na obydwa nadgarstki Transway. Plastry te działają na zasadzie akupresury, czyli ciągłego masażu uciskowego odpowiedniego punktu ciała. Podobnie jak igła do akupunktury, tyle że bez jakiegokolwiek podrażnienia skóry i bez bólu. Stało się to możliwe dzięki zastosowaniu do masażu stożka z silikonu. Mamy zatem do czynienia z nowoczesnym zastosowaniem techniki znanej w medycynie już od tysiąca lat.

Masaż działa na punkt akupunkturowy, nazwany Neiguan lub 6MC, czyli punkt kontroli wewnętrznej. Jest on usytuowany w pobliżu obu nadgarstków na dłoniowej powierzchni przedramienia. Dokładnie dwie szerokości kciuka poniżej linii zgięcia nadgarstka, między dwoma ścięgnami. Według zasad tradycyjnej medycyny chińskiej punkt ten odpowiedzialny jest za przeciwdziałanie i leczenie nudności oraz wymiotów. Dlatego plastry powinny być przyklejone właśnie w tym miejscu na obydwu nadgarstkach. Wówczas będą przeciwdziałać występowaniu objawów choroby lokomocyjnej.

Punkt akupunkturowy

Jest to produkt bez żadnych przeciwwskazań, który nie wywołuje żadnych skutków ubocznych. Nie wprowadza do organizmu żadnych substancji, jest nietoksyczny i hipoalergiczny, a działa tak długo, jak długo pozostaje przyklejony do nadgarstków. Transway ma także działanie uspokajające, jednak w przeciwieństwie do tabletek nie usypia. Wpływa na poprawę samopoczucia dziecka podczas podróży autem.

Skuteczność akupresury zależy od stałego oddziaływania na właściwy punkt. W przypadku przeciwdziałania chorobie lokomocyjnej ważne jest, aby stożek przylegał do nadgarstka w ściśle określonym punkcie. Opaski, które pojawiły się niedawno na naszym rynku, nie gwarantują takiej precyzji. Wystarczy, że opaska delikatnie się przekręci lub przesunie i stożek nie będzie uciskał właściwego punktu. W przypadku tego produktu stożek umocowany jest za pomocą plastra na trwałe, co gwarantuje skuteczność działania.

Plastry akupresurowe Transway są zarejestrowane jako wyrób medyczny, który podlega pod prawo farmaceutyczne. Produkowane są we Francji przez firmę działającą w sektorze medycznym z najwyższej jakości surowców. Stożek plastra wykonany jest z takiego rodzaju silikonu, jak wenflony czy cewniki, zaś plaster mocujący jest takim samym, jakiego używa się nawet w przypadku ran pooperacyjnych.

Opakowanie zawiera 1 parę plastrów na obydwa nadgarstki i kosztuje ok. 10 zł. Plastry wystarczy przykleić 15 minut przed rozpoczęciem podróży. Niemniej mogą zostać użyte nawet po wystąpieniu symptomów choroby. Przynoszą ulgę po około 15 minutach od chwili przyklejenia.

Link do zakładki nt. produktu na stronie polskiego dystrybutora
http://handel.portica.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=9&Itemid=9

Dodaj komentarz