Zdrowie

Innowacyjne metody wykorzystywane w leczeniu zębów

Wizyty u stomatologa od zawsze kojarzą się z czymś nieprzyjemnym, często bardzo bolesnym i nieprzewidywalnym. Wiele osób odkłada w czasie leczenie zębów i zwraca się o pomoc do dentysty dopiero wtedy, gdy ból już jest nie do wytrzymania. Jednakże musimy pamiętać, że im wcześniej zaczniemy działać, tym mniej odczuwalne w skutkach będą nasze zaniedbania. Medycyna z roku na rok się rozwija i w tym również stomatologia, dzięki czemu możemy skorzystać z zabiegów, które nie sprawiają bólu i wręcz zachęcają do ponownego odwiedzenia dentysty. Co się zmieniło w oferowanych usługach i jak to wpłynęło na mentalność wielu ludzi?

Plomby nie takie straszne

Większość osób odczuwa lęk przed borowaniem zębów. I nie ma co się dziwić, sam dźwięk przyprawia o dreszcze. Ale co w przypadku gdy ząb nadaje się już tylko do leczenia? Na szczęście u wielu stomatologów można spotkać nowoczesne wiertarki medyczne, które zachwycają precyzją, wysokimi obrotami i funkcją schładzania. Ponadto przygotowanie zęba do plombowania może odbyć się poprzez opracowanie ubytku pod mikroskopem. Coraz częściej można się zetknąć z usuwaniem zmian próchnicowych za pomocą promienia lasera wysokoenergetycznego,  ultradźwięków lub sprężonego ozonu.

Wczesne rozpoznawanie zmian próchnicowych

Nowoczesne sprzęty znajdujące się w centrach stomatologicznych http://centrumstomatologicznelegnica.pl/ umożliwiają wykrycie próchnicy jeszcze przed powstaniem dziury w zębie. Za pomocą lup zabiegowych, mikroskopów oraz maleńkich kamer wewnątrzustnych dentysta jest w stanie dojrzeć zarówno małą plamkę będącą początkiem próchnicy, jak i miejsca, w których doszło do demineralizacji szkliwa.

Leczenie endodontyczne

Powszechnie nazywane leczeniem kanałowym, to istna droga przez mękę. Każdy, kto tego doświadczył, wie o czym mowa. Długie, wyczerpujące interwencje medyczne u stomatologa, okupione bólem – teraz można tego uniknąć! Dzięki innowacyjnym materiałom, które pozwalają oczyścić, odkazić i wypełnić ząb w trakcie jednej wizyty, leczenie staje się prawdziwą przyjemnością.

Wciąż duże grono pacjentów ma złe wspomnienia z dzieciństwa – gdy nie było jeszcze tak rozwiniętej stomatologii – i odczuwa lęk przed wizytą u dentysty. Warto jednak się przełamać i przekonać „na własnych zębach”, że leczenie nie musi być straszne.

Dodaj komentarz