Zdrowie

Czasowe zawieszenie działalności oddziałów położnictwa i ginekologii Szpitala Miejskiego w Zabrzu

Już w najbliższą niedzielę nastąpi czasowe zawieszenie działalności oddziałów położnictwa i ginekologii w Szpitalu Miejskim w Zabrzu. Przez 6 dni pacjentki będą odsyłane do innych placówek w okolicy. Zawieszenie działalności związane jest z otwarciem Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu. Uroczyste otwarcie placówki już 28 października 2014.

Zanim nowoczesna placówka przyjmie pacjentki konieczne będzie czasowe zawieszenie działalności Oddziałów Położnictwa i Ginekologii, Neonatologii, II Izby Przyjęć, Poradni Położniczo – Ginekologicznej i Diagnostyki Prenatalnej oraz Szkoły Rodzenia działających w Zabrzu przy Placu Traugutta 6. Zawieszenie działalności nastąpi od dnia 26 października do 31 października 2014. W tym czasie nastąpi przenoszenie działalności Oddziałów i ich wyposażenia do nowego Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka przy ul. Zamkowej 4. Wznowienie działalności – już w budynku Centrum – nastąpi 1 listopada 2014 r.

Centrum będzie miejscem, gdzie opieka nad kobietami będzie kompleksowa. Będzie działało w systemie „rooming-in”, w którym matka ma przy sobie dziecko przez cały czas od momentu jego urodzenia. Pacjentki będą mogły korzystać ze wszystkich form znieczuleń, rodzić naturalnie lub w wodzie. CZKiD oferuje także szereg innych udogodnień dla pacjentek, jak konsultacje psychologiczne i dietetyczne. Przyszłe mamy będą też mogły korzystać z usług szkoły rodzenia. Co istotne, wszystkie te usługi będą bezpłatne.

CZKiD będzie też pierwszym w regionie ośrodkiem laparoskopowego leczenia endometriozy.

Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka wybudowane zostało w niespełna 15 miesięcy. Wartość inwestycji wyniosła ok. 43 miliony złotych. Inwestycję sfinansowały władze Zabrza.

Dodaj komentarz