Co podarować na chrzest i I Komunię Św.?

Wybierając się na ważne uroczystości takie jak chrzest i I Komunia Św. zastanawiamy się, jaki prezent byłby najlepszy. Na pewno każdy myśli o czymś wyjątkowym i niezwykłym, co się wyróżni spośród innych podarków. Idealnym prezentem na taki dzień będą dewocjonalia.

Mamy tutaj duży wybór różnych rzeczy, ale najlepszymi upominkami będą obrazki srebrne oraz medaliki. To kunsztownie wykonane przedmioty, które będą służyć obdarowanym przez wiele lat oraz przypominać te szczególne dni. Obrazki srebrne w formie płaskorzeźby przedstawiają, np. Matkę Boską, Świętą Rodzinę oraz Anioły. Natomiast na I Komunię Św. odpowiedni będzie wizerunek modlącego się chłopca lub dziewczynki zwróconych w kierunku kielicha eucharystycznego. Możemy również dołączyć metalizowane plakietki z wygrawerowanymi życzeniami dla dziecka, np. Kochanemu Mateuszkowi w dniu I Komunii ciocia Ania. Warto również podać datę uroczystości. Taki gest z pewnością ucieszy każde dziecko i zostanie na długo w pamięci.

Obrazki są to również uniwersalne przedmioty, ponieważ możemy je zawiesić na ścianie lub postawić na półce. Na pewno będą tworzyć atmosferę ciepła i miłości w każdym domu. Kolejnym wyjątkowymi upominkami są medaliki srebrne, które otaczają szczególną opieką oraz ochroną ich właścicieli. Takie drobiazgi cieszą się dużą popularnością i mamy tutaj szeroki wybór kształtów i wzorów. Najczęściej są to podobizny Matki Boskiej oraz świętych, ale także Jana Pawła II. Wymienione prezenty są ponadczasowe i bardzo oryginalne, a dodatkowo oddają duchowy charakter spotkania.