Dzieci Rodzicielstwo

W zdrowiu i chorobie

Czasami zdarza się, że przydarzy nam się wypadek lub jesteśmy chorzy i cały dzień nie mamy czasu na udanie się do lekarza po niezbędne do wyleczenia lekarstwa, wtedy idziemy na dyżur, czyli na wizytę do lekarza w późnych godzinach wieczornych.

W zależności od obrażeń lub tego co nam dolega lekarz wykonuje badanie i stawia diagnozę, następnie przepisuje nam lekarstwa. Jeśli choroba bardzo nam dokucza to oczywistym jest, że chcielibyśmy określone lekarstwa zacząć zażywać jak najszybciej, by jak najszybciej zaczęły działać. Jednak pierwsze co nam przychodzi do głowy, to gdzie o tej porze możemy wykupić potrzebne leki. W każdym mieście znajduje się apteka całodobowa do której można przyjść o każdej porze dnia i nocy i wykupić wszystkie przepisane nam lekarstwa, a nawet i specjalne kosmetyki. Nie trzeba się martwić godziną, gdyż do takiej apteki można podejść nawet o 3 w nocy i bez problemu farmaceuta sprzeda nam to, o co poprosimy.

Chore dziecko

Każdy rodzin wie, że dzieci bardzo często chorują. Gorączka czy zatrucie pokarmowe może nastąpić w każdej chwili. Nie każdy ma zawsze pod ręką pełną apteczkę, by móc od razu podać odpowiednie leki. Jeśli okaże się, że nasza pociesza w środku nocy nagle zacznie gorączkować, to warto jak najszybciej podać dziecku lekarstwo na zbicie gorączki. Gdy nie mamy takiego w domu, to konieczne będzie jego zakupienie. Apteka całodobowa to miejsce, o którym powinieneś od razu pomyśleć w takiej sytuacji. Nie ma sensu prosić o pomoc sąsiadów, ani szukać całodobowych sklepów, w których niekoniecznie znajdziesz lek, na którym Ci najbardziej zależy. Dodatkowo w aptece zawsze możesz poprosić farmaceutę o pomoc w doborze odpowiedniego leku. Warto jest również wiedzieć, na jakie leki nasze dziecko jest uczulone lub które na nie szybciej działają. Jeśli w miarę szybko podamy dziecku odpowiedni lek, to może zdarzyć się, że rano po chorobie nie będzie już śladu.

Domowa apteczka

Pomimo tego, że apteka całodobowa jest do naszej dyspozycji 24 godziny na dobę, to warto jest również posiadać podstawowe leki i opatrunki w swojej domowej apteczce. W przypadku skaleczenia przyda się bandaż czy plastry, które umożliwią zrobienie opatrunku, a jeśli dopadnie nas lekkie przeziębienie, niezbędne okażą się witaminy i syropy na kaszel. Nie wszystkie leki są na receptę, więc nie ma konieczności udawania się do lekarza z prośbą o wypisywanie danych leków. Trzeba mieć także na uwadze, że nie wolno zażywać lekarstw, których termin ważności już dawno upłynął, dlatego jeśli jesteśmy właścicielami domowej apteczki, to powinniśmy systematycznie sprawdzać terminy ważności wszystkich leków i pozbywać się tych, których termin ważności już minął. Dodatkowo należy pamiętać o czytaniu ulotek dołączonych do lekarstw.

Więcej na zikoapteka.pl 

 

Dodaj komentarz