Dzieci Rodzicielstwo

Dowiedz się jak karmić butelką?

Ciąża i narodziny dziecka to dla każdej kobiety wielkie przeżycie. Wiąże się to z dużymi zmianami w życiu, koniecznością pogodzenia obowiązków rodzicielskich z dotychczasowymi powinnościami dnia codziennego.

Wiele kobiet zastanawia się nad sposobem karmienia swojego maleństwa. Wybór czy karmić naturalnie piersią czy zdecydować się na mleko modyfikowane to ważna decyzja, którą trzeba podjąć świadomie. Od dawna wiadomo iż mleko matki jest najlepszym pokarmem.

Nie zawsze jednak mamy możliwość karmienia piersią. Optymalnym i wygodnym sposobem karmienia dziecka jest korzystanie z butelki. W tym artykule przyjrzymy się jak prawidłowo jej używać. 

Wyższość mleka matki nad mlekiem modyfikowanym

Pokarm matki jest najlepsze dla prawidłowego rozwoju dziecka. Jest bogate w niezbędne składniki odżywcze takie jak witaminy, tłuszcze i białka, dzięki którym maluch rośnie zdrowo. Jednakże w dzisiejszych czasach, kiedy żyjemy coraz szybciej nie zawsze jest możliwość karmienia piersią.

Zwłaszcza gdy młoda mama wraca po urlopie do pracy zawodowej. Ponadto kobieta nie zawsze może karmić swoje dziecko w sposób naturalny gdy odczuwa ból brodawek bądź występuje zbyt duża ilość pokarmu w piersiach. 

W takich sytuacjach niezbędne okazuje się odciąganie pokarmu by następnie go zamrozić i podgrzewać przed karmieniem dziecka. Niestety taka obróbka cieplna pozbawia mleka kobiecego wartościowych składników odżywczych tak ważnych dla prawidłowego rozwoju malucha. 

Wybierz karmienie butelką

Ukłonem w stronę kobiet jest specjalnie zaprojektowana butelka do mleka kobiecego, dzięki której pokarm zachowuje wartości odżywcze i immunologiczne. Jej unikalna geometria sprawia, iż mleko mamy równomiernie rozłoży się w butelce.

W związku z tym faktem łatwiej będzie go podgrzać, zajmie to o wiele mniej czasu niż przy zwykłych takiego typu produktach. Dzięki temu unikniesz namnażania się bakterii w pokarmie oraz zmniejszysz ryzyko powstania tzw. gorących punktów w mleku. Mogą one zaszkodzić twojemu dziecku. 

Razem z butelką w zestawie jest również adapter, dzięki któremu z łatwością wpompujesz mleko bezpośrednio do butelki. Pokarm możesz następnie przechowywać bez obaw w lodówce czy zamrażarce. 

Nowoczesna butelka do karmienia Nanobebe posiada unikalną konstrukcję, dzięki której z łatwością ułożysz butelki jedna na drugiej co pozwoli na lepsze zagospodarowanie miejsca w lodówce. Pozwoli to też na kontrolę  w którym pojemniku jest mleko i kiedy zostało odciągnięte. 

Innowacyjny kształt

Butelka Nanobebe ma wyjątkowy ergonomiczny kształt. Przypomina on pierś kobiety. Dzięki temu twoje dziecko może samodzielnie pobierać pokarm trzymając wygodnie butelkę. Maluch o wiele szybciej naje się a mama będzie mieć o wiele mniej pracy. Będzie miała możliwość wyjścia z domu bez obaw o pozostawienie maluszka pod opieką innej osoby. 

Higiena

Butelka Nanobebe nie wymaga dużej ilości czasu poświęconego na higienę. Bez problemu można ją myć w zmywarce razem z naczyniami kuchennymi. 

Wygoda użytkowania

Butelka posiada antypoślizgową, sylikonową obwódkę u podstawy pojemnika. Dzięki temu butelka tak łatwo się nie przewróci, jest stabilna i wygodna w użytkowaniu. Możesz jedną ręką obejmować swoje dziecko równocześnie druga otwierać czy zakręcać butelkę. 

Używanie butelki podczas podróży

Nie musisz się martwić o przechowywanie butelki z pokarmem będąc w podróży. Podczas spacerów czy wyjazdów z dzieckiem butelkę Nanobebe można przechowywać w opakowaniu termo, w ten sposób pokarm kobiecy znajdujący się w środku pozostaje długo ciepły i pożywny. Tutaj dowiesz się jak karmić butelką.