Rodzicielstwo

Sukienka czy kombinezon?

Zbliża się okres karnawałowych imprez oraz bali, więc większość z nas myśli już nad doborem odpowiedniej kreacji i stylizacji. Niektóre wahają się między wyborem klasycznej wieczorowej sukienki a kombinezonem. Wybór ten jest niezwykle trudny, ponieważ sukienki zawsze prezentują się świetnie, ale kombinezony stały się ostatnio bardzo modne. Na jaką więc okazję wybrać sukienkę, a na jaką kombinezon?

Kiedy wybrać sukienkę? 

Nie ulega wątpliwości, że to właśnie w sukienkach wyglądamy pięknie i kobieco, a wybierając sukienki wieczorowe długie możemy poczuć się jak gwiazdy na czerwonym dywanie. Podczas wielkich, uroczystych bali, sukienka nie może być więc zastąpiona przez kombinezon. Zrezygnuj z kombinezonu również wtedy, kiedy na co dzień nosisz spodnie i raczej sportowy styl. To właśnie bal karnawałowy czy Sylwester będą idealną okazją, żeby poczuć się jak księżniczka w pięknej wieczorowej sukni.

Kiedy wybrać kombinezon? 

Wtedy kiedy chcesz wyróżnić się z tłumu. Większość kobiet na imprezę założy sukienki, dlatego kombinezon damski będzie czymś oryginalnym. Jeśli nie jest to jakieś wielkie, uroczyste przyjęcie na sali balowej, to możemy go założyć bez obawy, że naruszymy zasady dress code’u. Jest to też idealne rozwiązanie dla pań, które nie przepadają za sukienkami, ale chcą się czuć elegancko.

Dla kogo kombinezon?

Strój ten będzie odpowiedni dla pań o każdym typie sylwetki. Należy tylko pamiętać żeby dobrać odpowiedni krój oraz rozmiar. Wtedy zatuszuje to co chcemy ukryć, a wyeksponuje zalety sylwetki. Na korzyść działa tu też optyka, ponieważ ubierając kombinezon nie powstaje charakterystyczna pozioma linia w talii, jak w przypadku tradycyjnych spodni i bluzki. Przez co sylwetka wydaje się być smuklejsza.

Kierując się wyborem kreacji na wieczór, należy nie tylko sugerować się modą, ale przede wszystkim wybrać coś w czym będziemy czuć się wygodnie i komfortowo.

Dodaj komentarz