Zdrowie

Jak zachęcić dziecko do noszenia rajstopek?

Aby zapobiec przeziębieniom w okresie zimowym musimy pamiętać nie tylko o czapce i szaliku, ale też o ciepłych skarpetach i rajstopach. Jednak nie zawsze nasze pociechy chcą je nosić. Firma Wola, która już prawie od 70 lat produkuje najwyższej jakości skarpetki i rajstopy radzi, co zrobić, aby dzieci z chęcią ubierały się ciepło.

Często rodzice mówią, że mają problem z założeniem dzieciom rajstopek. Ekspert z firmy Wola zdradza, na co zwracać uwagę, aby zachęcić dzieci do noszenia ciepłej bielizny. – Pewnie sami wspominamy rajstopy z dzieciństwa jako zło konieczne. Jednak lekarze podkreślają, że utrzymanie w cieple dolnych partii ciała jest bardzo ważne. W zimie trzeba dbać, by nie przeziębić nerek i nie wychłodzić stóp. Trzeba też uważać na plecy, aby dziecka nie „zawiało” podczas zabaw na śniegu. Jeśli chcemy, aby nasze dzieci chętnie nosiły rajstopy pamiętajmy o kluczowych sprawach: – o modzie, kolorach i wygodzie – mówi Karolina Kacprowicz, brand manager z firmy Wola.

MODA

Moda niejedno ma imię; jedni traktują ją z przymrużeniem oka, inni najnowsze trendy śledzą z wielką uważnością . Jej zimowa odsłona, różni się znacząco od tej, którą wybieramy w pozostałe części roku. Zimowe wzorki, elementy świąteczne, czy postacie kojarzące się z tą porą roku, znajdziemy na najmodniejszych modelach rajstop firmy Wola. Najmłodsi często chwalą się najbliższym, co mają na koszulce czy rajstopkach, po czym uruchamiają wyobraźnię i opowiadają bajki, z bohaterami swoich ubrań, w roli głównej. Nawet mały element ozdobny potrafi dać dziecku tyle radości, że z chęcią założy ciepłe rajstopki.

WYGODA

Wybierając bieliznę musimy zwrócić uwagę na przyjazny materiał dla skóry dziecka. W tym co maluch nosi, musi czuć się dobrze i komfortowo, szczególnie wtedy, gdy za oknem szaleje śnieżna zawierucha. W polskich domach już od prawie 70 lat kolejne pokolenia sięgają po skarpetki i rajstopki firmy Wola, ponieważ wykonane są z wysokogatunkowych surowców naturalnych i syntetycznych. Bielizna z niepewnego źródła, wykonana z niskiej jakości syntetyków może podrażniać skórę dziecka i wywołać reakcje alergiczne, a przy tym szybko traci na elastyczności. Dzieci są w ciągłym ruchu – dlatego – ważne , aby rajstopy były idealnie dopasowane – nie ściskały malucha w pasie, a jednocześnie nie były zbyt luźne, by krok nie opadał do kolan, co utrudnia dziecku swobodne ruchy.

KOLOR

Dzieci lubią kolory intensywne i radosne. Dziewczynki najchętniej wybierają róże, fiolety i czerwienie, chłopcy odcienie niebieskiego i zieleni. Rodzice zwykle preferują stonowane kolory – beże, szarości, brązy – dzieci, szczególnie najmłodsze, nie lubią takich barw, co utrudnia zachęcenie ich do rajstop i ciepłych skarpet. Pocieszmy się, że moda na krzykliwe kolory przechodzi z wiekiem, więc w okresie przedszkolno-szkolnym warto wybrać dla dziecka bieliznę w jego ulubionym kolorze.

Dodaj komentarz