Dzieci

Dziecięce łóżeczko jak z katalogu

Łóżeczka dziecięce bardzo często służą więcej niż jednemu niemowlęciu. Jeśli posiadamy łóżeczko, które nie jest najnowsze, a chcemy je przekazać kolejnemu maluchowi możemy sami w prosty sposób nadać mu piękny wygląd. Wystarczy wybrać dobry jakościowo produkt, dzięki któremu renowację będziemy mogli przeprowadzić w zaledwie 1 dzień.

Jaki produkt wybrać?

Do renowacji drewnianego łóżeczka najlepiej wykorzystać lakier, lakierobejcę lub emalię o niedrażniącym zapachu. Lakiery podkreślają naturalny kolor drewna, nie zmieniając jego koloru. Lakierobejce barwią delikatnie drewniane powierzchnie, podkreślając rysunek słojów i nadając im delikatny połysk. Z kolei emalie zapewniają całkowite krycie i pozwalają na zmianę koloru. To jaki produkt wybierzemy, zależy przede wszystkim od efektu jaki chcemy uzyskać.

O czym należy pamiętać?

Wybierając produkty do pokoju dziecięcego w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych należy sprawdzić czy przestrzegają one normy unijne. Jeżeli preparaty spełniają normę „Bezpieczeństwo Zabawek”, to nie musimy się obawiać niekorzystnego oddziaływania produktu na zdrowie dziecka.

– Środki do ochrony drewna w pokoju dziecięcym nie mogą zawierać w swoim składzie substancji niebezpiecznych i szkodliwych dla zdrowia. Szybkoschnące lakiery, lakierobejce i emalie do wnętrz firmy Altax spełniają europejską normę „BEZPIECZEŃSTWO ZABAWEK”, dlatego idealnie nadają się do malowania mebli i innych drewnianych elementów znajdujących się w pokojach dziecięcych, szkołach czy szpitalach – mówi Andrzej Wójcik, doradca techniczny firmy Altax.

Jak wykonać renowację?

Przed przystąpieniem do malowania łóżeczka, należy je najpierw przetrzeć papierem ściernym o gradacji P120 do P180, a następnie oczyścić. Drewniana powierzchnia powinna być sucha i czysta. Prace renowacyjne pójdą dużo szybciej, jeśli wybierzemy produkt szybkoschnący. Jest on suchy w dotyku już po 20 minutach od nałożenia, a po godzinie można nałożyć drugą warstwę. Przed i w trakcie użycia pamiętajmy też o mieszaniu preparatu w celu uzyskania jednorodnej konsystencji.

Ze względu na bezpieczeństwo najmłodszych wybierajmy środki, które będą bezpieczne i neutralne dla ich zdrowia oraz samopoczucia. Wybierając produkty szybkoschnące możemy szybko i efektownie sprawić, że odnowione łóżeczko będzie ładnie prezentowało się w pokoju dziecięcym.

Dodaj komentarz