Podróże Zdrowie

Autobusem lub karetą do snu – najciekawsze łóżka dla dziewczynek

Aranżując pokój dziecięcy, należy pamiętać, że jednym z ważniejszych elementów wystroju tego pomieszczenia jest łóżko – inne dla dziewczynki, inne dla chłopca. O wyborze konkretnego modelu powinien decydować nie tylko styl aranżacji, ale przede wszystkim indywidualne upodobania czy marzenia dziecka, a także jego potrzeby związane z wiekiem. Łóżko dla dziewczynki nie musi być tylko stelażem, na którym umieszczony jest wygodny materac. To może być coś naprawdę wyjątkowego…

Sposób urządzenia dziecięcego pokoju bazuje na dwóch podstawach – musi być funkcjonalnie, ale i atrakcyjnie dla dziecka. Wiele zależy od tego, czy jest ono niemowlakiem, przedszkolakiem, uczniem czy już prawie dorosłym nastolatkiem. Inaczej się dobiera kolorystykę, wyposażenie, dekoracje wnętrza… Dziś „urządzamy” pokój dla kilku- lub nastoletniej (11 – 12 lat) dziewczynki.

Łóżka dla dziewczynek

Wygodne, dobrze wykonane, bezpieczne, estetyczne, pomysłowe i – przede wszystkim – niezwykłe. Najchętniej wybierane dziś łóżka dla dziewczynek, to modele, które spełniają marzenia dziecka, czyniąc cały pokój wyjątkowym wnętrzem pozwalającym znaleźć się w krainie baśni lub po prostu przenieść do innego miejsca na ziemi. Łóżko – kareta lub domek, łóżko w kształcie londyńskiego autobusu albo modnego różowego auta (jak dla barbie) to tylko niektóre przykłady oryginalnych projektów uwielbianych przez dzieciaki. Podobną popularnością cieszą się również konstrukcje, które pełnią wiele funkcji jednocześnie, czyli na przykład łóżka piętrowe (ze zjeżdżalnią, biurkiem, szufladami etc.), które służą do spania, ale i do zabawy czy odrabiania lekcji. Oto kilka najciekawszych modeli.

12

Łóżka dla dziewczynki – Kareta i Wielka Kareta Kopciuszka. Obie propozycje pochodzą z oferty tematycznych mebli dla dzieci i nawiązują do baśniowego świata księżniczek. W aranżacji pokoju stanowią bardzo mocne, wyraziste stylowo elementy, dlatego przy wyborze takich projektów warto zachować pewien umiar dekoracyjny w przypadku pozostałych mebli i dodatków do danego wnętrza. Łóżka te dobrze prezentują się w większym pomieszczeniu, w centralnym punkcie pokoju. Postawione pod ścianą tracą nieco na atrakcyjności swojej formy. Kareta i jej biało – różowa kolorystyka to spełnienie marzeń większości kilkuletnich dziewczynek, a także niejednej nastolatki. Każda chce przecież w którymś momencie swojego życia być księżniczką… Łóżka wykonane są z najwyższą dbałością o szczegóły, a ich designerski wygląd łatwo uwodzi także rodziców urządzających pokój dla córki.

3 4

Łóżka dla dziewczynki – Lizzy Car i Pinky. Modele samochodowe przystosowane do dziewczęcego gustu i stylistyki uwielbianej przez kilkulatki. Róż, serduszka, kokardki, korona, czyli wszystko, czego trzeba w pokoju dziewczynki. Forma takiego auta świetnie prezentuje się w prostopadłym ustawieniu względem ściany pomieszczenia (jak na zdjęciach powyżej). To rozkoszne łóżko – samochód wykonane jest z wysokiej jakości materiału i pomalowane farbą całkowicie bezpieczną dla dzieci. Model odpowiedni dla dziewczynek powyżej trzeciego roku życia.

5

Łóżko dla dziewczynki do pokoju stylizowanego na wzór angielskiej ulicy (na zdjęciu – typowy londyński autobus jako łóżko oraz szafa w kształcie charakterystycznej angielskiej budki telefonicznej). Model atrakcyjny (choć może nieco ekscentryczny) i bardzo praktyczny. Odważna i pomysłowa aranżacja, którą pokocha i dziewczynka i chłopiec. Łóżko London Bus – tak jak angielskie autobusy – jest piętrowe – idealne dla rodzeństwa i do pomieszczeń o bardzo ograniczonej powierzchni, ponieważ pozwala zaoszczędzić miejsce poprzez rezygnację z drugiego łóżka w pokoju. Siostra na dole, brat na górze (lub odwrotnie) i… w drogę! Propozycja jedyna w swoim rodzaju.

7 8

Łóżko dla dziewczynki „na piętrze”, a pod nim – na parterze „domek”. Do tego świetne dodatki, jak namiot czy zjeżdżalnia. Modele idealne do wypoczynku i zabawy dla dzieci od szóstego roku życia, wspaniale sprawdzające się w małych wnętrzach i rogowym ustawieniu.

6

Mały, biały domek – przytulne i urocze łóżko dla dziewczynki. Ustawione dłuższą krawędzią przy ścianie zyskuje klimat malutkiego pokoiku z dwoma okienkami. Model idealny w zasadzie dla każdego dziecka, pasujący do każdego wnętrza. Mimo dość zabudowanej formy ma lekki wygląd i w miarę uniwersalny kształt, dzięki któremu przestrzeń można optymalnie wykorzystać, montując na przykład szuflady pod łóżkiem, jeśli zachodzi taka potrzeba. Łóżko to niezwykle łatwo także zmienić, jeśli dziecku znudzi się aktualny jego wygląd. Wystarczy podmienić w oknach „firaneczki” i / lub dodać zasłonę, która zamknie domek, oddzielając całkowicie przestrzeń do spania od reszty pokoju. Przy urządzaniu „domku” jest spore pole do popisu, co z pewnością lubi każda dziewczynka.

9 10

Wielofunkcyjne łóżka dla dziewczynek. Tu się śpi, tu się przechowuje zabawki lub inne przedmioty, tu się rysuje, odrabia lekcje, czyta książki… Wszystko jest bardzo kompaktowe i praktycznie pomyślane. Mobilne biurko wysuwa się w razie potrzeby spod łóżka, a potem chowa z powrotem i odzyskuje przestrzeń do zabawy. Modele najlepsze do niewielkiego pokoiku dziecięcego w blokach. Dobrze pełnią swoje funkcje przez wiele lat.

11

Powyżej inna wersja wielofunkcyjnej konstrukcji – łóżko dla dziewczynki nastoletniej, zaprojektowane z myślą o optymalnym wykorzystywaniu niewielkiej przestrzeni. Jest tu wygodne miejsce do spania i jest „strefa dzienna” – biurko, półki i fotel. Prosty, nowoczesny design, lekka, ażurowa konstrukcja, uniwersalna kolorystyka i pełna kompaktowość!

13 15 14

Kolejna propozycja odpowiadająca idei – jeden mebel, wiele funkcji. Ta konstrukcja to aż trzy miejsca do spania, miejsce do przechowywania różnych drobiazgów i jeszcze biurko, czyli miejsce do nauki! Łóżko świetne dla dziewczynki, dla rodzeństwa, do małego pokoju, w którym nie można pozwolić sobie na trzy oddzielne łóżka.

12

Piękne, subtelnie zdobione łóżko z baldachimem – marzenie każdej dziewczynki (i większości kobiet)! Wymaga – niestety – nieco więcej przestrzeni, aby dobrze się prezentowało we wnętrzu. Wybierając taki model, warto mieć na uwadze, że element ten musi w aranżacji pomieszczenia grać główną rolę. W przypadku zmiany koncepcji na urządzenie wnętrza, baldachim można zdemontować. Wtedy łóżko zdecydowanie zmienia swój charakter i jest na tyle uniwersalne, że łatwo dopasować je do dowolnego stylu aranżacji.

16

Gustowne i praktyczne łóżko dla dziewczynki kilkunastoletniej, które w dzień pełni funkcję wygodnej sofy. Dobry wybór do pokoju, w którym nie ma zbyt wiele miejsca i / lub musi się znaleźć więcej niż jedno łóżko. Model pokazany na zdjęciu jest dość uniwersalnym rozwiązaniem.

Więcej ciekawych propozycji modnych i praktycznych łóżek dla dziewczynek, szczegółowe opisy poszczególnych modeli, zdjęcia i ceny, a także możliwość zamówienia tych produktów na stronie

http://www.epinokio.pl/pol_m_Lozka-i-meble-dla-dzieci_Lozka-dla-dziewczynek-5350.html

Dodaj komentarz