Idealny smak kawy za każdym razem!

woman-601568_960_720Dostępne na rynku sposoby parzenia kawy sprawiają, że każdy konsument może znaleźć idealną dla siebie możliwość. Jednak najpopularniejsze są ekspresy do kawy, które są niewątpliwie najszybszą i najwygodniejszą formą przyrządzenia – dodającego kopa na początek dnia – napoju. Jaki rodzaj ekspresu i kawy wybrać, by cieszyć się jej doskonałym smakiem i aromatem?

Rodzaje ekspresów

Mnogość tego typu urządzeń sprawia, że możemy wyróżnić następujące rodzaje ekspresów do kawy: przelewowe, dzbankowe, niskociśnieniowe, kolbowe, automatyczne, kapsułkowe oraz ciśnieniowe, które mogą być także oparte na systemie Senseo. I to właśnie temu rodzajowi przyjrzymy się bliżej.

Czym jest system Senseo?

System ten jest innowacją, która znacznie przyspiesza proces przygotowania kawy. Ekspresy, które są w niego zaopatrzone, przystosowane są  do parzenia kawy zamkniętej w specjalnych saszetkach, które są w formie okrągłej i różnią się jedynie wielkością oraz typami ekspresów ciśnieniowych, w jakich mogą być używane. W tym przypadku wykorzystuje się kawę mieloną w ilości około 7 gram. Kawa senseo ma wiele zalet i z pewnością docenią ją prawdziwi koneserzy tego napoju.

Zalety tego rodzaju kawy

Największym dobrodziejstwem kawy w saszetkach jest jej dokładnie odmierzona ilość, co pozwala na delektowanie się doskonałym smakiem espresso każdego dnia. Jego moc  i aromat jest również taki sam. Odpowiednia ilość zmielonych ziaren sprawia, że proces parzenia kawy jest niezwykle szybki, dzięki czemu możemy cieszyć się aromatyczną i wyborną kawą w nie więcej niż 30 sekund! Ponadto kawa w saszetkach dostępna jest w różnych wariantach, w związku z tym każdy znajdzie swój ideał.

Niewątpliwą dogodnością w tym systemie parzenia kawy jest to, że ekspres można bardzo łatwo utrzymać w czystości. Nie ma konieczności wsypywania kawy, więc nie trzeba czyścić ekspresu z fusów. Wystarczy tylko włożyć saszetkę z kawą, a po zaparzeniu zwyczajne ją wyrzucić. Dzięki temu, że kawę przygotowuje się bardzo szybko, docenią ją osoby pracujące (jak i studenci), które nie mają rano zbyt wiele czasu, a mimo to chcą przed wyjściem napić się pysznej kawy.

Warto zainwestować w ten rodzaj kawy, jeśli przykładamy dużą wagę do jej smaku i aromatu.

Wypowiedz się

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.