Zdrowie

Hirudoterapia – co to właściwie jest?

Hirudoterapia dla wielu osób nie jest wciąż znana. Pomimo że jej największa popularność przypada jeszcze na okres starożytny. Obecnie leczenie pijawkami wraca do łask. Coraz więcej osób nie tylko interesuje się tą kuracją, ale również chętnie poddaje się tego typu zabiegom.

Leczenie pijawkami (http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami) polega na wprowadzaniu substancji leczniczych do miejsc bądź układów w ciele człowieka tak, aby przyśpieszyć regeneracje i kurację organizmu. Wszystko dzięki hirudozwiązkom znajdującym się w gruczołach ślinowych tych małych stworzeń.

W sumie jest aż 110 tych substancji leczniczych. Pijawka po przyssaniu się do ciała pobiera krew, w zamian wprowadzając do organizmu hirudozwiązki. Wśród najpowszechniejszych znajdują się hirudyna (przeciwdziała zakrzepom), gilatyna (działa przeciwprzerzutowo), aparyza (upłynnia krew i polepsza jej lepkość) i hementyna (niszczy powstałe w organizmie zakrzepy).

Pozostałe związki działają przeciwbólowo, przeciwnowotworowo czy rozszerzają naczynia krwionośne. Ich szerokie zastosowanie prozdrowotne jest wykorzystywane nawet przy bardzo zaawansowanych schorzeniach układu nerwowego czy w przywracaniu stabilizacji witalności organizmu.

Pijawki przygotowane do zabiegu są stosowane tylko raz, a następnie utylizowane. Po pogłębionym wywiadzie z pacjentem, gdy nie ma przeciwwskazań do przeprowadzenia kuracji, można zająć się terapią. Wówczas pijawka jest umieszczana na ciele pacjenta w odpowiednim miejscu. W ten sposób osoba poddawana leczeniu może utracić od 4 do 8 ml krwi. W zamian za to jednak otrzymuje bardzo duże ilości związków wspierających pracę organizmu.

Zabieg może trwać od 45 do 90 minut. Wszystko zależy od stanu pacjenta, miejsca przystawienia, a nawet pogody. W przypadku, gdy pacjent jest po raz pierwszy poddawany kuracji, nie można użyć więcej niż czterech pijawek jednocześnie. Jest to zabezpieczenie przed przeciążeniem organizmu oraz pobraniem zbyt dużej ilości krwi na raz.

Więcej na temat hirudoterapii oraz zastosowania i metod wykorzystywania pijawek leczniczych w medycynie można znaleźć na stronie http://pijawki.abros.pl/.

Dodaj komentarz